Akce

Zpátky do roku 1945, už popáté!

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
Když se řekne Nadryby, pro mnohé vyznavače vojenské historie to znamená jediné: návrat do roku 1945. Se vším všudy.

Nadryby 1945

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak už se už stalo zvykem, i letos se obec Nadryby na počátku května proměni na bojovou zónu. I letos zde totiž členové klubů vojenské historie ve spolupráci s městským úřadem už počtvrté připravili podívanou plnou výbuchů, řevu motorů a střelby: akci Nadryby 1945.

„Hájili jsme hrad“

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
Hájili jsme hrad1.-3. října 2004 se na hradě Svojanov konal druhý ročník Srazu vojenských historických vozidel do roku 1945. První říjnový víkend se tedy hrad Svojanov změnil na opevněnou baštu západní fronty z podzimu roku 1944.

Anzio aneb jak vypadá hromadný útok

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
Anzio aneb jak vypadá hromadný útokKdyž se v pátek rozednilo, vypadalo to, že se na akci nikou nebude dvakrát chtít. Mrazivé počasí totiž nevěstilo nic dobrého pro dvoudenní akci. Slunce ale zanedlouho vysvitlo, vzduch se oteplil a teď už nic nebránilo tomu, aby se začaly plnit zákopové linie.

Nebeští jezdci se vrací

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
Legendární československý film Jindřicha Poláka Nebeští jezdci si od 23. 9. do 31. 10. 2004 mohou připomenout návštěvníci Muzea hl. m. Prahy. Zde se uskuteční výstava s názvem Setkání Nebeských jezdců. Její součástí bude i setkání tvůrců a aktérů tohoto filmu, které je připraveno na 25. 9. do pražského hotelu DUO.

Zábava až na prvním místě

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
Zábava až na prvním místěUž po páté se mohli členové vojenskohistorických spolků, veteráni a sympatizanti z řad odborné veřejnosti setkat na tradičním Reprezentačním plese, který pořádal Klub druhé pěší divize Plzeň. Ples se, jako každým rokem, konal u příležitosti dne veteránů, kterým tak členové klubu vzdávají čest.

Čeložnice V – „Operace Čistá voda“

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
Čeložnice V – „Operace Čistá voda“No jak to všechno sepsat? Ne všechno co se naplánuje neskončí přesně podle toho jak si to představují pořadatelé. Pointou příběhu bylo cvičení jednotek NATO, ve scénáři měla jedna část simulovat nepřátelskou buňku snažící se obsadit hlubinný vrt s pitnou vodou pro nedaleké město a tento pak zamořit popřípadě vyhodit do povětří. Druhá část jednotek měla škálu úkolů poměrně pestřejší, jejich prvořadým úkolem bylo vrt najít a vytlačit z něj jednotky nepřítele, vrt až do konce dne pak chránit, přičemž další uskupení mělo najít základnu protivníka, zabezpečit výbušniny a otravné látky a v neposlední řadě také velitele záškodnické buňky.

Jihlavské letiště v oblaku střelného prachu

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
Jihlavské letiště v oblaku střelného prachuPoslední srpnový víkend bylo letiště u Jihlavy dějištěm lítých bojů. Během víkendu se zde totiž dvakrát střetla spojenecká a německá vojska.

Přihlášení

Akce

Žádné události k zobrazení