Nebeští jezdci se vrací

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Legendární československý film Jindřicha Poláka Nebeští jezdci si od 23. 9. do 31. 10. 2004 mohou připomenout návštěvníci Muzea hl. m. Prahy. Zde se uskuteční výstava s názvem Setkání Nebeských jezdců. Její součástí bude i setkání tvůrců a aktérů tohoto filmu, které je připraveno na 25. 9. do pražského hotelu DUO. Příchozí si budou moci prohlédnout nejen množství fotografií, rekvizit a dokumentů, které byly pořízeny při natáčení tohoto filmu nebo se jimi jeho tvůrci nechali inspirovat. Autorem těchto fotografií je fotograf filmu Zdeněk Dukát, část z nich pořídili naši letci v zahraničí. Návštěvníci Muzea hl. m. Prahy se mohou v rámci výstavy seznámit s osudy některých aktérů tohoto filmu a rovněž spolu s Nebeskými jezdci shlédnout další filmy s blízkou tematikou: nový letecký film společnosti Bugaboo "…a stoupej do slunce", dokument z cyklu Předčasná úmrtí o Jiřím Hrzánovi nebo film o našich letcích na východní frontě Piloti.

Svůj prostor v rámci Setkání Nebeských jezdců budou mít i bývalí příslušníci Royal Air Force, kteří se na filmu podíleli jako odborní poradci. V Muzeu hl.m. Prahy tak budou vystaveny fotografie a osobní věci úspěšného akrobata a stíhače gen. Jaroslava Hlaďa, OBE, DSO, DFC, příslušníka 310. perutě Jiřího Sehnala, a příslušníků 311. bombardovací perutě Jiřího Doležala a Jaroslava Doktora. Chybět by neměla ani hlavní rekvizita filmu - letoun Li-2, který byl pro filmové účely přestavěn do podoby anglického bombardovacího letounu wellington.

Zlatým hřebem akce bude setkání tvůrců a aktérů filmu Nebeští jezdci. To se uskuteční 25. 9. v hotelu DUO na Proseku. Účast již přislíbili: radista Tomík - dr. Winston Chrislock, USA, Jan Kaplický, střelec Jimmy, Velká Británie, velitel letounu Pavel Bednář - Svatopluk Matyáš, tehdejší pomocný režisér Otakar Fuka, kameraman Rudolf Milič, spoluautor scénáře Zdeněk Mahler a mnoho dalších členů filmového štábu. Na setkání budou rovněž přítomni bývalí příslušníci Royal Air Force. Besedu s herci a tvůrci filmu uzavře autogramiáda, na kterou naváže společenský večírek u příležitosti tohoto setkání Nebeských jezdců.

Mediálními partnery setkání jsou mimo jiné reenactment photographer a portál military-club.cz.

Více informací můžete najít na stránkách akce.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Akce

Žádné události k zobrazení