Zpátky do roku 1945, už popáté!

Vytisknout
Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Když se řekne Nadryby, pro mnohé vyznavače vojenské historie to znamená jediné: návrat do roku 1945. Se vším všudy. Akce Nadryby 1945 se pomalu stala tradicí – vždyť letos se jedná už o pátý ročník – a diváci si nemohou podívanou vynachválit. Kde jinde totiž mohou vidět takové mnozství originální techniky, dobově vystrojených i vyzbrojených vojáků, vojenský tabor plný originálních předmětů z období druhé světové války a dokonce “dobového vojenského života”.

Už od pátečního večera se začne do obce Nadryby sjíždět vojenská technika spolu s desítkami vojáků. V té době se také začne tvrdě pracovat na výstavbě tábora, který my měl být zatím nejkomplexnější a nejlépe vybavený jaký zatím v Nadrybech stál. Oficiální prohlídky pak začnou v sobotu od 10:00. A že bude na co koukat! Připraven bude plně vybavený velitelský stan pro fanoušky komunikační techniky a vojenských procedur, ošetřovna pro zájemce o zdravotní výbavu či polní kuchyně s jídelnou pro tu pravou chuť vojenského tábora. Zapomenout nesmíme samozřejmě ani na autopark či „buzerplac“, kde budou probíhat tréningy jednotlivých družstev v pořadové přípravě a cviky se zbraní.

Tradičně největším lákadlem ale zůstává fiktivní bitva o přívoz, který je sám o sobě unikátem. Ta začne v sobotu 16. dubna ve 14:00 a bude opět o něco velkolepější a propracovanější než ty předchozí a diváci se budou mít opravdu na co těšit. Ale to bychom už prozrazovali moc – přijďte se podívat a rozhodně nebudete litovat.

Akce se koná za podpory Obecního Úřadu Nadryby, dobová technika i vojáci pak patří 26. pěší divizi a 4. obrněné divizi U.S.Army, Československé Obrněné Brigádě ve Velké Británii, Sturm Pionere Batalionu 43 a samozřejmě dalším spráteleným jednotkám.

Fotografie z předešlých ročníků můžete najít na "Reenactment photographer site".

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Akce

Žádné události k zobrazení